Broker kurierski jak zacząć?

close view of two gray U.S mailboxes

Jeśli należysz do grona osób, które chciałyby otworzyć swój własny punkt brokerski, to serdecznie zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

BROKER KURIERSKI JAK ZACZĄĆ?

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym właściwie jest broker kurierski. A więc – jest to punkt, do którego przychodzą klienci indywidualni lub mniejsze firmy, które nie mają podpisanych umów z firmami spedycyjnymi, w celu nadania przesyłki. Takie punkty podpisują umowę z firmami kurierskimi, które odbierają od nich przesyłki i dostarczają adresatom. W jaki sposób zacząć prowadzić swoją działalność? Przede wszystkim warto spotkać się z prawnikiem lub adwokatem, który najlepiej doradzi nam, w jaki sposób otworzyć taką działalność. Zakładanie działalności brokerskiej wiąże się również z załatwianiem różnych spraw w urzędach.

NADAWANIE PRZESYŁKI U BROKERA

W jaki sposób nadać przesyłkę u brokera? Jeśli chcemy nadać przesyłkę u brokera, to należy odwiedzić punkt stacjonarny, gdzie zostanie odebrana od nas paczka i nadana. Czasem istnieje możliwość załatwienia formalności poprzez stronę internetową. Wtedy wpisuje się tam różne dane oraz opłaca swoją przesyłkę. W takim przypadku kurier przyjeżdża tylko pod wskazany adres, odbiera od nas przesyłkę i zajmuje się jej dostarczeniem do adresata. Wysyłka w punkcie stacjonarnym u brokera wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku wysyłania przesyłki w urzędzie pocztowy. Brokerzy kurierscy oferują bardzo często atrakcyjne oferty cenowe.

OTWIERANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Aby otworzyć działalność gospodarczą w pierwszym kroku należy udać się do urzędu miasta lub wypełnić wniosek poprzez stronę internetową. W takim wniosku wpisuje się między innymi informacje na temat charakteru prowadzonej działalności oraz o tym, co będzie ona oferowała (np. produkty spożywcze, usługi noclegowe itd.). Wniosek o otwarcie działalności gospodarczej bardzo często można złożyć również poprzez bank, w którym posiada się konto. Nie jest to jednak szczególnie polecany sposób na otwarcie działalności.