Zoller

Co nie jest fajne w handlu elektronicznym?

angry face illustration

Handel elektroniczny to stosunkowo nowy sposób na dokonywanie transakcji pomiędzy różnymi podmiotami. Transakcje te mogą dotyczyć różnych dóbr i zasobów, a także ich przeprowadzanie w wielu przypadkach różni się od siebie.

Transakcje te mogą odbywać się tylko za pośrednictwem internetu, jak również mogą być w tym względzie stosowane różne konfiguracje. Taki typ handlu daje wiele możliwości i z pewnością można znaleźć wiele związanych z nim zalet, takich jak wygoda, dostosowane do indywidualnych preferencji możliwości związane z takim typem handlu i wiele, wiele innych. Jednakże z drugiej strony pojawiają się głosy dotyczące wad i słabych stron handlu elektronicznego, przez które niektórzy ludzie bywają nastawieni do niego sceptycznie. To, co dla innych może wydawać się największą zaletą, dla innych stanowić może dużą i niezaprzeczalną wadę.

Jednym z aspektów związanych z takim typem handlu, które mogą budzić niemałe kontrowersje, jest brak bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Może powodować to wiele nieporozumień i nieścisłości, a przez to konfliktów i niezadowolenia. Wiąże się to również z tym, że kupujący nie ma możliwości dokładnego obejrzenia i wypróbowania produktu przed jego zakupem. Niewątpliwie dużym minusem może okazać się brak dostatecznych uregulowań prawnych w tego typu transakcjach. Bezpośredni kontakt w takich okolicznościach z pewnością może okazać się czymś pomocnym, czymś, co mogłoby zażegnać niechciane konflikty.

Innym problemem, który może pojawić się podczas transakcji w handlu elektronicznym, jest kwestia dostawy. Dostawa bywa opóźniona, co w niektórych przypadkach jest bardzo dużym minusem, jak również może ona wiązać się ze zbyt wysokimi kosztami, które powodują, że atrakcyjna cena produktu przestaje być dla klienta satysfakcjonująca. Wiele dóbr może być również wykluczonych z takiej formy handlu, między innymi ze względu na zbyt duże rozmiary takiego produktu. Innym powodem wykluczenia może być szybkie psucie się towaru czy też zbyt duża jego wartość, by mogły być przedmiotem transportu.

Dodaj komentarz