Jak bezpiecznie zapakować i oznaczyć paczkę?

tilt-shift lens photography of woman holding candy cane-print gift box in a well-lit room

Wysyłanie paczki kojarzy się większości z bardzo prostą procedurą. Wystarczy przecież wziąć rzecz, którą chcemy wysłać, spakować do pudełka, zakleić trochę taśmą, nakleić parę naklejek i już… Prawda?


Nie do końca tak właśnie to wygląda. Paczka musi być przecież tak zapakowana, by jakoś przetrwać podróż. Musi też być dobrze oznaczona, gdzie ma być wysłana i co zawiera w środku. Jeśli kurier nie będzie wiedział, że w środku paczki jest szkło może źle ułożyć naszą przesyłkę i po pięknych kieliszkach, kloszach do żyrandolu czy lustrze. Tak samo z elektroniką.

Jak bezpiecznie zapakować i oznaczyć paczkę, tak by dotarła na miejsce przeznaczenia w jednym kawałku, a nie sześciu?
Opakowanie nie służy tylko temu, by zamaskować co jest w środku. Opakowanie przede wszystkim służy środek paczki. Dlatego ważne jest, aby wybierać takie opakowania, które nie rozpadną się w transporcie. W większości przypadków wystarczy mocne, nowe opakowanie kartonowe. Zaklejone na wszystkich częściach „ruchomych” taśmą. O jakie części chodzi? Wszelkie skrzydełka pudełka, które umożliwiają jego otwarcie i zniszczenie zawartości.

Ważne też, by dopasować wielkość pudełka do zawartości. Jeśli weźmiemy wielkie pudło kartonowe na parę małych książek, musimy paczkę czymś wypchać, by zawartość nie obijała się w środku. Jednak to też wiąże się z większą opłatą, dlatego warto po prostu zainwestować w odpowiedniej wielkości karton.

Dobrym wyborem będzie także umieszczenie odpowiednich naklejek na przesyłce. List przewozowy może zaginąć, a my nie chcemy, by paczka zaginęła. Dane adresowe można napisać na kartce i nakleić na pudełku. Tak samo wydrukować możemy oznaczenia „Uwaga szkło” „Uwaga delikatne” czy choćby strzałki, które zaznaczą górę i dół pudełka, jeśli to jest ważne. Takie wydrukowane symbole możemy śmiało nalepić na przesyłkę. Nie będzie to przeszkadzać ani Tobie, ani kurierowi, ale za to może pomóc dostarczyć paczkę w odpowiednie miejsce w dobrym stanie.

Adres to najważniejsza informacja podczas wysyłania paczki, jaka jest twoim udziałem. Jeśli źle zaadresujesz paczki nie można winić ani firmy kurierskiej ani poczty za to, że zaginęła lub nie dotarła na miejsce. Poświęcenie jednej chwili dłużej na upewnieniu się, czy na pewno zapisało się w liście przewozowym i na paczce dobry adres, czytelnym pismem za pomocą niezmywalnego markera na pewno wszystkim ułatwi dostarczenie paczki.

Z artykułem powiązane są frazy:

adresowanie paczek, adresowanie paczki do Anglii, adresowanie przesyłek, adresowanie przesyłki, bezpieczna paczka, czy kurier zapakuje paczke, jak pakować paczki, kurier pakowanie u klienta, oznaczenia na paczkach, oznaczenia paczek w transporcie, paczka adresowanie, pakowanie paczek, pakowanie paczek do wysyłki, pakowanie paczki, pakowanie przesyłek, pakowanie przesyłek przez kuriera, w co zapakować paczkę