Jak prawidłowo adresować przesyłkę?

pink and black click pen beside white paper

Osoby, które pierwszy nigdy same nie wysyłały żadnej przesyłki lub osoby, które robiły to już dawno – mogą mieć problem z prawidłowym jej zaadresowaniem. W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to w odpowiedni sposób.

JAK PRAWIDŁOWO ADRESOWAĆ PRZESYŁKĘ?

Idą do urzędu pocztowego, kuriera, czy gdziekolwiek indziej – musimy przed nadaniem przesyłki odpowiednio ją zaadresować. W jaki sposób to zrobić? Czasami na opakowaniu do wysyłki może zdarzyć się, że będą tam już nadrukowane miejsca, w których trzeba będzie wpisać informacje. Jest to jednak rzadkością, więc lepiej wiedzieć, jak odpowiednio zaadresować przesyłkę. Należy wiedzieć, że dane adresata, czyli odbiorcy wpisujemy zawsze po prawej stronie. W prawym górnym rogu należy jednak zostawić miejsce na znaczek, a dopiero pod nim można napisać adres odbiorcy.

Dane, jakie należy wpisać, jako dane odbiorcy: imię i nazwisko, adres (ul, numer domu/numer mieszkania, kod pocztowy, miejscowość). Czasem, w przypadku przesyłki poleconej lub za pobraniem – należy podać także numer telefonu odbiorcy, aby kurier lub listonosz mógł się z nim skontaktować. Dane nadawcy (osoby, która nadaje przesyłkę) należy wpisać w lewym górnym rogu lub na odwrotnej stronie listu. Gdy wysyłamy paczkę, to dane należy wpisać w lewym górnym rogu.

Czasem, gdy wysyłamy np. listy polecone, paczki zawierające delikatne przedmioty – można takie przesyłki ubezpieczyć lub skorzystać z innej usługi dodatkowej, która nas interesuje i która jest możliwa u przewoźnika, z którego korzystamy.

ODPOWIEDNIE ZAPAKOWANIE PRZESYŁKI

Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest bardzo ważne, gdy chcemy mieć pewność, że nic się nie stanie z naszą przesyłką. Oczywiście, gdy w naszej przesyłce znajdują się przedmioty o wysokiej wartości lub bardzo delikatne – możemy naszą przesyłkę dodatkowo ubezpieczyć. Różne przedmioty można w różny sposób zapakować – przedmioty, które się nie są zbyt delikatne (np. książki) można zapakować tylko w kopertę bąbelkową. Natomiast przedmioty bardzo delikatne (np. szkliwa) – warto zabezpieczyć odpowiednią ilością papieru oraz folii bąbelkowej, aby się nie zniszczyły.

Z ARTYKUŁEM POWIĄZANE SĄ FRAZY

adresowanie paczek, adresowanie paczki, adresowanie paczki do anglii, adresowanie przesyłek, adresowanie przesyłki, jak adresowac paczke, jak adresować paczki, jak adresować paczkę, jak prawidłowo zaadresować paczkę, jak przygotować paczkę dla kuriera, jak sie adresuje paczke, jak zaadresowac paczke, jak zaadresować paczke, jak zaadresować paczkę, jak zaadresować paczkę do anglii, nadanie kuriera, nadanie paczki, nadanie przesylki, nadanie przesyłki, nadawanie paczek, nadawanie paczki, paczka adresowanie, prawidłowe adresowanie listu, wzór adresowania paczki, zaadresowana, zaadresować