Zoller

Jak śledzi się przesyłki z zagranicy?

person using black laptop computer

Ze względu na dużą wygodę i atrakcyjne ceny, zakupy w sklepach internetowych stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne. Coraz częściej wybieramy również zakupy w sklepach i serwisach aukcyjnych nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Dzięki ciągłemu rozwojowi firm kurierskich, które działają globalnie, przesyłka z Chin, Japonii, Kanady czy Brazylii nie stanowi żadnego problemu. Przesyłki z zagranicy do swojego odbiorcy docierają zazwyczaj w czasie dłuższym niż przesyłki krajowe. Ich dostawa może trwać od kilku dni do nawet kilku miesięcy. Wszystko zależy od kraju, w którym będzie nadawana paczka, a także od logistyki wybranej firmy kurierskiej.

Firmy kurierskie udostępniają możliwość śledzenia przesyłek zagranicznych, aby klient wiedział na jakim etapie drogi jest jego paczka i nie miał obaw związanych z jej prawidłowym i bezpiecznym dostarczeniem. Tak samo jak przy przesyłkach krajowych, musimy posiadać numer przesyłki, tzw. „tracking numer” oraz dane przewoźnika. Numer ten powinniśmy otrzymać od nadawcy w momencie nadania paczki. Często jest on przekazywany za pomocą poczty elektronicznej. Zagraniczne sklepy internetowe i serwisy aukcyjne często również umieszczają numer przesyłki przy zamówieniu, dzięki czemu śledzić przesyłkę możemy z panelu klienta platformy internetowej nadawcy.

Przesyłkę z zagranicy możemy również monitorować po wpisaniu jej numeru na stronie firmy kurierskiej odpowiedzialnej za jej dostarczenie. Coraz więcej firm kurierskich udostępnia swoim klientom również aplikację mobilną służącą do śledzenia paczek. Dzięki niej na bieżąco jesteśmy powiadamiani o każdej zmianie statusu przesyłki. Dodatkowo przesyłki można w prosty i szybki sposób śledzić również na stronach firm pośredniczących, które zrzeszają wiele firm kurierskich z całego świata. Gdy przesyłka jest już blisko, firmy kurierskie często wysyłają e-mail lub sms z przewidywanym terminem dostarczenia.

Śledzenie paczek zagranicznych jest bardzo proste i pomocne. Dzięki temu wiemy, gdzie w danym momencie znajduje się zamówiona przez nas paczka. Należy jednak wiedzieć, że numer śledzenia czasem może nie działać np. w przypadku aktualizacji systemu. Nie ma się tym co martwić, tylko uzbroić się w cierpliwość i za kilka godzin ponownie spróbować sprawdzić status paczki.

Dodaj komentarz