Zoller

Jak tanio nadać przesyłki do Anglii?

Tower bridge under gray sky

Wiele milionów Polaków mieszka na stałe poza granicami kraju. Równie wiele wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, na wszelkiego rodzaju staże zagraniczne, wymiany czy po prostu – aby zdobyć doświadczenie i wrócić do kraju.

Jednak takie wyprawy mogą potrwać wiele tygodni, o ile nie miesięcy. W tym czasie mogą wypaść święta, urodziny, imieniny, czy po prostu trzeba będzie coś wysłać, na przykład do jednej z większych Polonii Anglii. No właśnie i tu zaczynają się schody. Wielka Brytania jest w trakcie brexitu i ulga na przesyłanie paczek w ramach Unii Europejskiej już nie obowiązuje.

Pojawia się więc pytanie – jak tanio nadać przesyłki do Anglii?

Wiele osób mylnie twierdzi, że teraz taniej wyjdzie tradycyjną pocztą. Otóż nie. W dalszym ciągu to kurier będzie tańszym rozwiązaniem nadania paczki do Anglii. W dodatku – szybszym i o ile podaliśmy zgodne dane, paczka powinna dojść cała do odbiorcy. Z pocztą to może nie być takie oczywiste.

Aby cena paczki wysłanej do Anglii nie była zbyt wysoka da się zrobić kilka rzeczy

Po pierwsze – porównaj oferty kilku firm kurierskich. Być może pierwszy link z wyszukiwarki wcale nie jest najlepszym wyborem?

Po drugie – należy pamiętać, że do ceny przesyłki przyczynia się waga całościowa paczki. Jeśli najlżejszą książkę opakujemy w kilkanaście warstw folii bąbelkowej i trzy tekturowe pudełka to całość paczki już taka lekka nie będzie. Oczywiście, nie chodzi tutaj o pozostawienie paczki bez odpowiedniego pakowania. Chodzi o to, by wybierać opakowania lżejsze, ale trwalsze i nie przesadzać z ilością wszelkich wypełniaczy.

Po trzecie – pamiętajmy o wymiarach. Taniej zawsze będą wychodzić paczki, które są wymiarowe. Prostokątne i kwadratowe pudełka, koperty. Jeśli paczka jest w kształcie owalnym lub jest niegabarytowa pod względem wielkości, nawet jeśli jest lekka to cena będzie wysoka. Warto więc próbować zapakować zawartość tak, by zmieściła się w standardowych pudełkach.
Pamiętając o tych trzech prostych rzeczach możemy tanio nadać przesyłki do Anglii.

Z artykułem powiązane są frazy:

adresowanie do Anglii, adresowanie listu do Anglii, adresowanie paczki do Anglii, jak wysłać paczkę kurierem do Anglii, koszt paczki do Anglii, koszt wysyłki paczki do Anglii, kurier anglia, kurier do Anglii, najtańsza paczka do Anglii, najtańsze przesyłki do Anglii, najtańsze przesyłki międzynarodowe, najtańsze przesyłki zagraniczne, najtańszy kurier do Anglii, najtańszy kurier do Niemiec,paczki do Anglii tanio, porównanie firm kurierskich, przesyłka kurierska do Anglii, przesyłki kurierskie do Anglii, tani kurier, tani kurier com, tani kurier do Anglii

Dodaj komentarz