Zoller

Lista towarów „zakazanych” w przesyłkach kurierskich

stop signage

Codziennie wysyłamy mnóstwo paczkę, robimy zakupach w sklepach internetowych czy sami sprzedajemy i wysyłamy jako firma lub prywatnie. Ale czy na pewno możemy wysyłać wszystko co tylko da się zapakować?

Czy może jednak są takie rzeczy, których przewozu forma kurierska się zwyczajnie nie podejmie. Otóż istnieje taka własnie lista produktów zakazanych. Zapoznajmy się z nią.

Na początku warto również wspomnieć, że każda firma kurierska ma własną listę produktów, których kurier nie podejmie. Jednak jeżeli specjalnie w celu nadania przedmiotów zakazanych podpiszemy specjalną umowę z firmą kurierska, wówczas nie będzie już tego problemu. Niestety każdy przewoźnik ma długą listę tego typu towarów, które nawet nie przyszły by nam na myśl ponieważ w życiu codziennym korzystając z Allegro możemy je zamówić z dostawą do domu.

Przede wszystkim kurierzy nie chcą przewozić produktów o dużej wartości, substancji płynnych, dużych elementów maszyn (na przykład silników), a także dokumentów (dowody osobiste, umowy, wypowiedzenia umów) czy towary nietrwałe, jak na przykład żywność. Nie są także przewożone zwierzęta czy zwłoki… Nie zostaną przewiezione również narkotyki i środki psychodeliczne (jak i leki), materiały pornograficzne czy też materiały z widocznymi przekazami o zakazanej treści. Jest ot tylko mały urywek listy zakazanych produktów, ponieważ przed każda wysyłka powinniśmy sprawdzić, czy nasz kurier obsługuje towar, który chcemy nadać, a w przypadku osób prowadzących sklepy internetowy należy sprawdzić, czy produkty, które chcemy nadać są wpisane w nasza umowę.

Jeżeli spełnimy wszystkie warunki i nasz produkt będzie mógł zostać przewieziony przez naszego usługodawcę, wówczas wystarczy już tylko zapakować towar i przygotować paczkę dla kuriera. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić listę produktów zakazanych u naszego przewoźnika, żeby zaktualizować nasza umowę lub nie złamać warunków przewozu. Dzięki temu będziemy zawsze czuć się bezpiecznie w stosunku do naszych przesyłek

Z artykułem powiązane są frazy:

zbyt towarów, wysyłka żywych zwierząt kurierem, sprawdzanie przesyłki przy kurierze, sprawdzanie paczki przy kurierze, przewieź paczkę, otwieranie przesyłki przy kurierze, otwieranie paczki przy kurierze, oto kurier, lista kurierów, kurier lub, kurier lub, firmy kurierskie w Polsce wykaz, czy można nie przyjąć paczki od kuriera,

Dodaj komentarz