Największe platformy handlu elektronicznego

man in blue denim jacket facing turned on monitor

Internet to taka przestrzeń, która daje ogromne możliwości. W dzisiejszym świecie trudno byłoby wyobrazić sobie życie i prawidłowe funkcjonowanie całego świata bez tego wynalazku.

Internet daje między innymi nieograniczony dostęp do informacji pochodzących z różnych źródeł wiedzy, pozwala na swobodny kontakt pomiędzy osobami znajdującymi się w różnych częściach świata za pomocą komunikatorów i portali społecznościowych. Internet umożliwia również szukanie, kupowanie i sprzedawanie dóbr i usług. Handel elektroniczny może odbywać się w różny sposób. Jednym z najpopularniejszych jest wykorzystywanie do tego celu platform handlu elektronicznego. Istnienie takich platform daje duże możliwości w związku z nabywaniem i sprzedawaniem dóbr, a także może przynieść wiele korzyści, zarówno dla nabywających, jak i dla sprzedawców. Do znanych form handlu elektronicznego zaliczyć można serwisy ogłoszeniowe, sklepy internetowe czy portale aukcyjne. Wydaje się, że najwięcej możliwości i korzyści dają te największe i najpopularniejsze platformy handlu elektronicznego.

Największą i najpopularniejszą platformą handlu elektronicznego w Polsce jest Allegro. Platforma ta została założona w 1999 roku przez poznańską spółkę. Platforma umożliwia przede wszystkim przeprowadzanie transakcji. Umożliwia przede wszystkim wystawianie na sprzedaż różnego rodzaju produktów, towarów i dóbr. Możliwe jest nie tylko przeprowadzanie aukcji, ale również wystawianie produktów na sprzedaż za z góry ustaloną cenę (jest to opcja o nazwie ,,Kup teraz”). Taka opcja możliwa jest w około 90 procentach ogłoszeń na tej platformie.

Pojawienie się w Polsce platformy Allegro związane było z sukcesem amerykańskiego przedsiębiorstwa eBay, które zostało założone w 1995 roku. W Polsce rozpoczęło ono swoją działalność w 2005 roku. Początkowo serwis ten nie pobierał opłat, ani prowizji, co wpłynęło na jego dużą popularność, również w Polsce. Po wprowadzeniu opłat jego popularność spadła, jednak nadal zajmuje on wysokie miejsce wśród portali aukcyjnych w Polsce.

Dodaj komentarz