Zoller

Wszystko o przesyłkach kurierskich

two white planes flying

Chcesz nadać paczkę, ale nie do końca wiesz jak to zrobić? Jak przygotować paczkę, by dojechała nieuszkodzona, a kurier nie odmówił jej dostarczenia? Ile trwa realizacja zlecenia oraz jaki wynika z tej usługi koszt?


To pytania, na które powinien znać odpowiedź każdy, kto choć raz, chce nadać paczkę krajową lub międzynarodową. Aby ułatwić nadanie paczki, koniecznie zapoznaj się z poniższa instrukcją.
Wszystko co powinien widzieć nadawca o przesyłkach kurierskich.

  1. Aby móc nadać paczkę, konieczne jest zapoznanie się z wytycznymi danej firmy kurierskiej. Niektóre firmy, realizują paczki o małych gabarytach, inne zaś szczególną uwagę zwracają na sposób zabezpieczenia wysyłanej rzeczy. Aby uniknąć przykrych sytuacji, nim, zapakujesz swoją paczkę, sprawdź informację na stronie danej firmy kurierskiej.
  2. Nie każda paczka jest sobie równa. Jedne są malutkie i można je zapakować w kopertę, inne zaś wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Ze względu na gabaryt, sposób zapakowania oraz wagę, ceny za nadanie paczki wahają się od 12 do 40 zł na terenie kraju. W przypadku zagranicznego transportu, cena zależna jest między innymi od pokonanej odległości. Jeśli nie chcesz przepłacać, skorzystaj z porównywarki usług. Są one bezpłatne i pomogą zminimalizować koszty nadania przesyłki.
  3. Firmy kurierskie oferują wiele dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie paczki, odbiór od klienta czy pobranie. Tak szeroki wybór usług, ułatwi nadanie paczki oraz zapobiegnie uszkodzeniu transportowanego towaru. Jest również świetną alternatywą dla osób, które wola zapłacić za otrzymany towar przy odbiorze.
  4. Każda nadana przez firmę kurierską paczka, ma przypisany swój kod. Jest to tak zwany list przewozowy, dzięki któremu o dowolnej porze, można monitorować paczkę. Jest to również w pewien sposób dowód na nadanie przez nadawcę paczki, który otrzymuje odbiorca na wskazany adres mailowy lub numer telefonu.
  5. W przypadku prowadzenia działalności, istnieje możliwość podpisania umowy z przewoźnikiem. Dzięki temu, nadawane paczki są tańsze, a usług realizowana jest w takim samym czasie, czyli do 2 dni roboczych.

Dzięki poznaniu zasad nadania paczek, unikniemy przepłacania za usługę, a transportowany przedmiot, dotrze do adresata nieuszkodzony, w dodatku w bardzo krótkim czasie.

Z artykułem powiązane są frazy

wygodny kurier, tańszy kurier, tanszy kurier, pudełka na poczcie, poczta pudełka, poczta opakowania, poczta monitorowanie przesyłki, poczta monitorowanie przesyłek, poczta list przewozowy, monitorowanie przesyłki poczta, monitorowanie przesyłek poczta, list przewozowy poczta, kurjezry, kurierzy, kurier nie zostawił awizo, jak wysłać coś kurierem, dobry kurier,

Dodaj komentarz