Adresowanie przesyłki

brown box on wooden surface

Aby przesyłka dotarła do danego miejsca – musi być ona odpowiednio zaadresowana. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób to zrobić.

ADRESOWANIE PRZESYŁKI

Odpowiednie zaadresowanie przesyłki jest bardzo ważne, ponieważ gdy nie zrobimy tego dobrze – istnieje szansa, że nasza paczka nie dojdzie do odbiorcy. Przede wszystkim warto wyjaśnić dwa pojęcia – adresat i nadawca. Adresat jest osobą, do której wysyłamy przesyłkę. Ta osoba ją odbiera. Nadawca jest natomiast osobą, która wysyła przesyłkę. Gdybyście w tym momencie sami chcieli do kogoś wysłać przesyłkę, to bylibyście właśnie nadawcami.

Adresowanie przesyłki jest bardzo prostą czynnością. Należy jednak uważać, aby nie pomylić się przy wpisywaniu informacji. Jeśli wysyłamy do kogoś list, to dane adresata zawsze należy wpisywać po prawej stronie. W prawym górnym roku koperty należy zostawić miejsce na znaczek pocztowy. Pod znaczkiem wpisujemy dane adresata. Natomiast w lewym górnym rogu lub z tyłu koperty – warto umieścić swoje dane (dane nadawcy), ponieważ czasem zdarza się, że z różnych powodów przesyłka nie dochodzi na miejsce i wraca ona do swojego nadawcy.

WYSYŁANIE PACZKI NA POCZCIE

Adresowanie przesyłki w placówce pocztowej również jest bardzo proste. Nieważne, czy wysyłamy zwykły list, czy większą paczkę – pracownicy pracujący na poczcie z pewnością doradzą nam i powiedzą, w jaki sposób wysłać naszą przesyłkę. Czasem zdarza się, że w placówce pocztowej nadajemy paczkę, która jest określonych rozmiarów i która ma już gotowy np. karton, w której umieszczany przedmiot/przedmioty do wysyłki. Na takiej gotowej paczcie umieszczone są już zazwyczaj miejsca, gdzie należy wpisać dane nadawcy i dane adresata.

Gdy decydujemy się na wysyłkę paczki poprzez paczkomat – należy na stronie internetowej firmy przewozowej wpisać informacje, wydrukować etykietę, a następnie umieścić ją na paczce. Odbiór przesyłki z paczkomatu jest bardzo łatwy – skrytka z paczką otwiera się po wcześniejszym wpisaniu kodu odbioru lub zeskanowaniu kodu kreskowego.

Z artykułem powiązane są frazy:

adresowanie, adresowanie do Anglii, adresowanie listu do Anglii, adresowanie listu do Niemiec, adresowanie listów zagranicznych, adresowanie paczek, adresowanie paczki, adresowanie paczki do Anglii, adresowanie przesyłek, adresowanie przesyłki