Zoller

Najtańszy sposób na zwrot towaru

woman standing selecting clothes

Zdarza się nam, że nasz zakup czy prezent od najbliższych jest zwyczajnie nie trafiony. Musimy wtedy podjąć decyzję czy chcemy zwrócić towar i odzyskać pieniądze czy jednak to zachować. Wiele osób decyduje się na to pierwsze rozwiązanie.

Co w takim razie powinniśmy wiedzieć na temat zwrotów i jak zrobić to najtaniej. Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, w jakich sytuacjach możemy odesłać paczkę i jakie spełnić warunki.
Będąc klientem e-sklepu mamy prawnie ustanowiony termin zwrotu, a jest to 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Niektóre sklepy dokładnie informują klientów o tym, ile mają czasu na odesłanie towaru. Pamiętajmy również, że produkty wykonane na zamówienie czy używane nie podlegają zwrotom.

Jeżeli już zwrócimy towar, to sprzedawca powinien przelać na nasze konto kwotę odpowiadającą kosztów zamówienia. I tutaj pojawia się następny haczyk, ponieważ jeżeli nie wybraliśmy najtańszej formy przesyłki składając zamówienie sprzedający ma prawo zwrócić tylko część kosztów transportu. Oczywiście koszty zwrotu leżą po stronie kupującego. Tutaj pojawia się pytanie, jak zrobić to najtaniej?

Zdarza się, że możemy skorzystać z opcji darmowych zwrotów jednak jest to bardzo rzadko spotykana możliwość. Możemy jednak sprawdzić, która firma kurierską oferuje najtańsze przesyłki i wysłać paczkę zwrotną za jego pośrednictwem. Pamiętajmy, że wcale nie musimy zwracać towaru za pośrednictwem tego samego przewoźnika, który dostarczył przesyłkę. Żeby znaleźć najtańszego przewoźnika warto skorzystać że specjalnej wyszukiwarki, która pomoże nam wybrać kuriera. Oczywiście możemy też porównać ceny samodzielnie lub skorzystać z usług sprawdzonej firmy kurierskiej, która ma nasze zaufanie.

Zwracając towar będący nieudanym zakupem lub nietrafionym prezentem musimy pamiętać aby spełnić wszystkie kryteria gwarantujące nam skuteczny zwrot A także podjąć decyzję, z usług którego skorzystamy posyłając paczkę. Pamiętajmy jednak, że zakupy w sieci to również sama przyjemność, z której możemy skorzystać w każdej chwili.

Z artykułem powiązane są frazy

czas na zwrot towaru zakupionego przez internet, jaki kurier najtańszy, kurier najtańszy, powód zwrotu, powód zwrotu towaru, prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet, reserved zwrot towaru zakupionego online, ustawa o zwrocie towaru zakupionego przez internet, zakup przez internet zwrot, zwrot kosztów przesyłki przy zwrocie towaru allegro, zwrot produktu zakupionego przez internet, zwrot przez internet, zwrot towaru internet, zwrot towaru kupionego przez internet, zwrot towaru przez internet, zwrot towaru reserved, zwrot towaru zakupionego przez internet, zwrot towaru zakupionego przez internet koszty przesyłki, zwrot towaru zakupionego przez internet ustawa, zwrot uszkodzonego towaru zakupionego przez internet, zwrot zakupionego towaru przez internet, zwrot zakupu przez internet, zwrot zakupów przez internet, zwroty towaru ustawa

Dodaj komentarz