Zoller

Sposoby dostarczania przesyłek

small brown cardboard box with handle

Obecnie na rynku istnieje kilka różnych sposobów dostarczania paczek. Firmy kurierskie prześcigają się w oferowaniu klientom coraz to nowych rozwiązań. Dzięki temu klienci naprawdę mają w czym wybierać, aby dostarczenie paczki było dla nich jak najbardziej komfortowe.

Tradycyjnym sposobem dostarczania przesyłek jest dostarczenie ich na adres odbiorcy. W tym celu można skorzystać z usług Poczty Polskiej lub jednej w wielu firm kurierskich. Rozwiązanie to charakteryzuje się dostarczeniem paczki w systemie zwanym „door to door”. Jest ono bardzo wygodne, gdyż nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać paczkę.

Dodatkową zaletą jest możliwość sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności kuriera. Firmy kurierskie za dodatkową opłatą oferują również gwarantowane doręczenia ekspresowe, np. na określony dzień i godzinę. Wiele z nich oferuje również usługę „Sameday”, z której często korzystają klienci biznesowi.

Usługa polega na tym, że paczkę otrzymamy jeszcze tego samego dnia, w którym została nadana.
Kolejnym sposobem jest dostarczenie paczki do tzw. paczkomatu, który czynny jest 24 h, dzięki czemu paczkę możemy odebrać w wybranym przez nas momencie. Na jej odbiór mamy 48 h. Odbioru paczki dokonuje się w szybki i prosty sposób. Wystarczy podać numer telefonu i otrzymany smsem lub e-mailem kod odbioru albo otworzyć skrytkę z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Przesyłki mogą być również dostarczone do jednego z wielu punktów odbiorów, którymi są m.in. kioski Ruchu – Paczka w Ruchu, Stacje Paliw Orlen, placówki Poczty Polskiej czy sklepy Żabka. Niektóre firmy kurierskie umożliwiają również odbiór paczek w swoich oddziałach. Stacja Paliw Orlen działa 24 h, natomiast w przypadku pozostałych rozwiązań, przed odbiorem warto sprawdzić godziny otwarcia placówki. Przesyłki zazwyczaj odbiera się poprzez podanie otrzymanego kodu odbioru. Przesyłki do punktów odbioru oraz do paczkomatu są tańsze od przesyłek kurierskich, niektórzy sprzedający oferują je nawet za darmo przy zamówieniu za określoną kwotę.

Dodaj komentarz